Alla inlägg den 6 februari 2008
Övergångsfönstret stängs 15 feb
Fredagen den 15 februari är sista dag för att göra spelarövergångar spelåret 2007/08. En dryg vecka före övergångsfönstret stängs för säsongen, har 2 250 övergångar registrerats på SHF:s kansli.
Förbundskapten Anders Lundin har kallat juniorlandslaget herrar f. 1990-91 till regionala träningsdagar.
Måndagen den 11 februari i Malmö i Baltiska Hallen
Mv
Flamour Gerbechi Hästö IF
Giorgio Jancevski IFK Trelleborg
Leo Larsson IFK Ystad HK
Marcus Mattsson Karlshamns HF
V6
Sebastian Carlsson IFK Trelleborg
Christoffer Fors H43
Simon Nyberg Lugi HF
Henrik Wellbring Lugi HF
H6
Tobias Andersson Lugi HF
Thomas Varsamis Kristianstad Handboll
Viktor Vestergård Hästö IF
M6
Martin Arwidsson Kristianstad Handboll
Mattias Lundh IFK Ystad HK
Andreas Nilsson IFK Trelleborg
9m hh
Filip Bengtsson IFK Trelleborg
Robin Carlström IFK Trelleborg
Alexander Ekdahl H43
Carl Engström Ystads IF
Emil Magnusson Hästö IF
Jacob Neckmar Lugi
Otto Perhag Lugi HF
Johannes Sandgren Eslövs HF
Mattias Thynell O/V Helsingborg
9m vh
Jonathan Bondesson Lugi HF
Niclas Närenborn O/V Helsingborg
Benjamin Sijercic IFK Kristianstad
Staffan Theander Lugi HF
Måndagen den 18 februari i Göteborg i Kristinedal/SKF och Valhalla B
Mv
Ola Ebeling HK Drott
Adam Krantz IK Nord
Gustav Nord Önnereds HK
Hans Winge Redbergslids IK
V6
Viktor Axmalm IK Sävehof
Pontus Johansson Alingsås HK
Viktor Ottosson IK Sävehof
H6
Max Bartholvson Önnereds HK
Robin Bergman BK Heid
Anton Halén HK Drott
M6
Jonathan Berg Kärra HF
Almir Suljevi´c Redbergslids IK
Oskar Ysander Önnereds HK
9m hh
Martin Adolfsson Önnereds HK
Linus Arnesson Redbergslids IK
Andreas Arrman IK Sävehof
Richard Hanisch Redbergslids IK
Markus Johansson Kroppskultur UF
Rikard Lönn HK Aranäs
Jacob Odh IFK Skövde HK
Eric Schefvert IK Sävehof
Anders Svernling Kroppskultur UF
Jonatan Wenell BK Heid
9m vh
Johan Ekberg Önnereds HK
Magnus Persson HK Drott
Måndagen den 25 februari i Stockholm i Tumba Idrottshus
Mv
Sebastian Bryngelsson IF Guif
Angus Hansson Sundsvall HK
Emil Rooth Hallby HK
V6
Martin Dolk Hammarby IF HF
Tommy Olofsson Skånela IF
Nils Pettersson BK Söder
H6
Iris Ganibegovic Skånela IF
Johan Bååk Lindeskolans IF
Rikard Åkerman HK Eskil
Richard Hornö HK Tyrold
M6
Rex Blom HK Tyrold
Jannis Lukaras HK Tyrold
Christoffer Brännberger Skånela IF
Fatlum Ahmeti Lindeskolans IF
9m hh
Oskar Byrén Lidingö SK
Henrik Lundvall Hammarby IF HF
Linus Schmidt HK Tyrold
Kristoffer Ström HK Tyrold
Patrik Söderström HK Tyrold
Jesper Östlund Skånela IF
Getoar Gjikokai IF Hallby HK
Timmy Thor Lindeskolans IF
9m vh
Rasmus Båverud Skånela IF
Alexander Karlsson HK Eskil
Mattias Zachrisson IF Guif
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
2 | 3 | |||||||
4 | 5 | 6 | 7 |
8 |
9 |
10 |
|||
11 |
12 |
13 | 14 |
15 |
16 |
17 |
|||
18 |
19 |
20 | 21 |
22 | 23 |
24 |
|||
25 |
26 | 27 |
28 | 29 | |||||
|